Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W niedzielę zamykającą rok liturgiczny, Kościół obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To bardzo ważny dzień dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ponieważ tego dnia przeżywa ono swoje święto patronalne.

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego Kościół katolicki przeżywa uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego uroczystość Chrystusa Króla wprowadzono na zakończenie roku jubileuszowego 1925. Święto zostało ogłoszone encykliką Quas Primas. Pius XI umiejscowił uroczystość Chrystusa Króla w ostatnią niedzielę października. W ten sposób poprzedzała uroczystość Wszystkich Świętych i wyjaśniała, że wspomnienie świętych i męczenników jest konsekwencją społecznego królowania Chrystusa.

To właśnie Święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest Świętem Patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest to najważniejszy dzień w życiu każdego KSM-owicza. W naszej diecezji przygotowaniem do Święta Patronalnego jest Dzień Skupienia.

Dzień przed Świętem Patronalnym, przybywamy do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, aby u swojej patronki rozpocząć dwudniowe obchody Święta. Młodzi w ramach dnia skupienia przygotowują się duchowo do złożenia uroczystego przyrzeczenia, a tym samym powiedzenia Bogu „Gotów!”.

Natomiast w niedzielę gromadzimy się w tarnowskiej Katedrze aby wspólnie, całym Stowarzyszeniem przeżyć ten wyjątkowy dzień. Spotykamy się bowiem z Jezusem Chrystusem, Królem i uświadamiamy sobie naszą godność i tożsamość dzieci Bożych. To właśnie tego dnia młodzi z naszej diecezji po odbyciu Szkolenia I stopnia oficjalnie zostają przyjęci w szeregi Stowarzyszenia.

Osoba do kontaktu

Grzegorz Opioła
Prezes

op.grzegorz@gmail.com
661 861 343

Lubię mieć wyznaczony cel do którego dążę – z drogą do tego celu różnie bywa. Nie raz słyszałem, że jestem w czepku urodzony. Fakt, w wielu sytuacjach mam szczęście – i głęboko wierzę, że to „szczęście” to nic innego jak działanie Ducha Świętego. Studiuję Winogrodnictwo i Enologię oraz Zarządzanie. Wolny czas i nuda to dla mnie pojęcia abstrakcyjne. Lubię żyć w biegu, choć czasem od szybkiego trybu życia muszę odpocząć – najlepiej nad wodą – morze, jezioro, rzeka – to jest to!

Następne święto odbędzie się 2020 roku!

Ostatnie wpisy

KSM DT